ՈՐԱԿՅԱԼ ՀՈՐԱՏՀԱՆՈՒԿԻ ՍՏԱՑՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՆՈՐ ՏԵԽՆԻԿԱԿԱՆ ՄԻՋՈՑՆԵՐԻ ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆԱՎԵՏՈՒԹՅՈՒՆԸ
Սյունակային հորատման հետախուզության ժամանակ նկատվել է, որ համեմատելով հորատման մեկ մետր արտահոսքի արժեքը՝ անհրաժեշտ է օգտագործել տարբեր նոր տեխնիկական միջոցներ լրացուցիչ ելքի համար: Օգտագործելով ժամանակակից կատակլաստիկ հակադարձ շրջանառության հաստոցներ՝ մենք եզրակացրել ենք, որ այն բերում է բարձր արտադրողականության՝ ելք ստանալու համար:
2011-04-25
Copyright (c) 2011 ԵՊՀ Գիտական տեղեկագիր
ՈՐԱԿՅԱԼ ՀՈՐԱՏՀԱՆՈՒԿԻ ՍՏԱՑՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՆՈՐ ՏԵԽՆԻԿԱԿԱՆ ՄԻՋՈՑՆԵՐԻ ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆԱՎԵՏՈՒԹՅՈՒՆԸ. (2011). ԵՊՀ Գիտական տեղեկագիր. Երկրաբանական և աշխարհագրական գիտություններ, 45(1 (224), 20-23. https://doi.org/10.46991/PYSU:C/2011.45.1.020

NEW TECHNICAL MEANS FOR GETTING CONDITIONED OUTCROP AND THEIR RATIONAL USE
• H. S. Ezakyan Ministry of Energy and Natural Resources of the Republic of Armenia, Subsoil Provision Agency, Armenia
https://doi.org/10.46991/PYSU:C/2011.45.1.020
econnaissance of column drilling, cataclastic reverse circulation machine-tools, core
During the reconnaissance of column drilling, it has been observed that comparing the cost of one meter drilling run off, it is necessary to use different new technical means for additional outcrop. Using contemporary cataclastic reverse circulation machine-tools, we have concluded that it brings to high productivity in getting outcrop.
NEW TECHNICAL MEANS FOR GETTING CONDITIONED OUTCROP AND THEIR RATIONAL USE. (2011). Proceedings of the YSU C: Geological and Geographical Sciences, 45(1 (224), 20-23. https://doi.org/10.46991/PYSU:C/2011.45.1.020