ԶԲՈՍԱՇՐՋՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՉԱՓ ՏԱՐԱԾՔԱՅԻՆ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԷՈՒԹՅՈՒՆԸ ԵՎ ԱՆՀՐԱԺԵՇՏՈՒԹՅՈՒՆԸ
Հոդվածում առաջարկված են զբոսաշրջության համաչափ տարածքային զարգացման քաղաքականության՝ որպես ռեգիոնալ քաղաքականության առանձին ուղղության ընդհանուր տեսական դրույթները (օբյեկտներ, սուբյեկտներ, նպատակներ, մեթոդաբանություն, անհրաժեշտության հիմնավորում և այլն)։ Վերը նշված դրույթները տեղայնացվել են ՀՀ օրինակով՝ հիմնավորելով ՀՀ-ում զբոսաշրջության համաչափ տարածքային զարգացման պետական քաղաքականության արդի անհրաժեշտությունը։
2020-12-25
Copyright (c) 2020 ԵՊՀ Գիտական տեղեկագիր
ԶԲՈՍԱՇՐՋՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՉԱՓ ՏԱՐԱԾՔԱՅԻՆ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԷՈՒԹՅՈՒՆԸ ԵՎ ԱՆՀՐԱԺԵՇՏՈՒԹՅՈՒՆԸ: (ՀՀ օրինակով). (2020). ԵՊՀ Գիտական տեղեկագիր. Երկրաբանական և աշխարհագրական գիտություններ, 54(3 (253), 211-219. https://doi.org/10.46991/PYSU:C/2020.54.3.211

https://doi.org/10.46991/PYSU:C/2020.54.3.211Keywords:
The article proposes general theoretical provisions of the policy of proportional territorial development of tourism as a separate direction of regional policy (objects, subjects, goals, methodology, justification of the necessity, etc.). The aforementioned provisions were localized on the example of the Republic of Armenia, substantiating the urgent need for a state policy of proportional territorial development of tourism in Armenia․
TOURISM PROPORTIONAL TERRITORIAL DEVELOPMENT POLICY ESSENCE AND NECESSITY: (on the example of RA). (2020). Proceedings of the YSU C: Geological and Geographical Sciences, 54(3 (253), 211-219. https://doi.org/10.46991/PYSU:C/2020.54.3.211