ՀԻԴՐՈՕԴԵՐԵՎՈՒԹԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԻ ԳԻՏԱՀԵՏԱԶՈՏԱԿԱՆ ՆԵՐՈՒԺԻ ՀԱՆՐԱՃԱՆԱՉՈՒԹՅՈՒՆԸ
• Եվգենի Ն․ Պրոնիվ Ռուսաստանի պետական ջրաօդերևութաբանության համալսարան, Սանկտ-Պետերբուրգ, Ռուսաստանի Դաշնություն https://orcid.org/0009-0005-6521-6712
• Մարիա Ս․ Դրեգվալ Ռուսաստանի պետական ջրաօդերևութաբանության համալսարան, Սանկտ-Պետերբուրգ, Ռուսաստանի Դաշնություն
https://doi.org/10.46991/PYSU:C/2023.57.3.236
history, student projects, popularization tasks
Դիտարկվում է Ուսանողական գիտական ընկերության միջոցով հիդրոօդերևութաբանության ուսանողների ներգրավման հնարավորությունը Ռուսաստանի պետական հիդրոօդերևութաբանական համալսարանի գիտահետազոտական և կրթական գործունեության մեջ։ Վերլուծվում է ուսանողական հասարակության ստորաբաժանումների գործունեությունը և նշվում դրանց զարգացման երկարաժամկետ ծրագրերը: Բացահայտվել են ուսանողական գիտական հասարակության առջև ծառացած արդի մարտահրավերները:
ՀԻԴՐՈՕԴԵՐԵՎՈՒԹԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԻ ԳԻՏԱՀԵՏԱԶՈՏԱԿԱՆ ՆԵՐՈՒԺԻ ՀԱՆՐԱՃԱՆԱՉՈՒԹՅՈՒՆԸ. (2023). ԵՊՀ Գիտական տեղեկագիր. Երկրաբանական և աշխարհագրական գիտություններ, 57(3 (261), 236-241. https://doi.org/10.46991/PYSU:C/2023.57.3.236

https://doi.org/10.46991/PYSU:C/2023.57.3.236
The possibility of attracting hydrometeorology students through the Student Scientific Society into the research and educational activities of the Russian State Hydrometeorological University is being considered. The activities of the divisions of the student society are analyzed and their long-term plans for development are noted. Current challenges facing the student scientific society have been identified.
POPULARIZATION OF RESEARCH POTENTIAL AMONG HYDROMETEOROLOGY STUDENTS. (2023). Proceedings of the YSU C: Geological and Geographical Sciences, 57(3 (261), 236-241. https://doi.org/10.46991/PYSU:C/2023.57.3.236